poniedziałek, 2 grudnia 2013

Transfery na zapleczu Ekstaligi !

      Najgorszym czasem dla kibica czarnego sportu jest niewątpliwie okres przerwy między sezonami, wtedy to musimy czekać długie jesienno/zimowe wieczory na rozpoczęcie żużlowych rozgrywek. W tym okresie oczekiwania jest jednak pewien czas, który również wzbudza wśród kibiców wiele emocji ( i nie mówię tu bynajmniej o lidze Nowozelandzkiej) a mowa o okresie transferowym, który w tym roku rozpoczął się wyjątkowo wcześno bo już 1 listopada.
      Z racji tego, że moja Stal jeździć będzie w najbliższym sezonie w I lidze skupię się głównie na giełdzie tej właśnie klasy rozgrywkowej. Do zakończenia okienka transferowego zostało nam już niespełna 2 tygodnie, a składy drużyn zaplecza Ekstraligi wcale nie są jeszcze kompletne. Do tej pory mieliśmy już kilka ciekawych transferów, chciałem przedstawić 5, które moim zdaniem były jak do tej pory najbardziej spektakularne.1. Daniel Nermark ze Stali Gorzów do GKM Grudziądz

      Szwed znalazł się na pierwszym miejscu mojej listy ponieważ wydaje się on być najbardziej wartościowym zawodnikiem, który zmienił Ekstraligę na jej zaplecze. Daniel ma niewątpliwie słaby sezon za sobą, średnia 1,513 na kolana nie powala ale ja szukałbym dla Daniela usprawiedliwienia tak słabych wyników, przede wszystkim kontuzje, które mu się przytrafiły na pewno nie pomagały mu dobrze wejść 
w sezon oraz gorzowski owal, którego bardzo długo nie mógł rozgryźć. Jeżeli Nermark wróci do swojej dyspozycji z sezonów 2012-2013 kiedy to występował w Częstochowie, kibice w Grudziądzu powinni być spokojni o jego zdobycze punktowe, ja stawiam go w przyszłym sezonie w top 5 najlepszych zawodników ligi.

2.Antonio Lindbaeck z Lechmy Startu Gniezno do Orła Łódź

      Anton ma za sobą bardzo a to bardzo trudny sezon, nie jeździli on wiele 
w Ekstralidze, ponieważ dość szybko został odsunięty od składu przez Steffana Andersona, w SGP zajął ostatnie miejsce wśród stałych zawodników cyklu. Problemem ponoć był alkohol, imprezy i inne używki przez co zawodnik brazylijskiego pochodzenia nie mógł w pełni skupić się na sportowej rywalizacji.
W tym sezonie ma być już lepiej, Szwed obiecuje nawet, że będzie w top 3 najlepszych zawodników I ligi, w sumie jeżeli wszystko pójdzie po jego myśli, jestem skory w to uwierzyć bo Anton to naprawdę spory talent, tylko po prostu trochę się pogubił w tym sezonie.

3.Davey Watt z Lechmy Startu Gniezno do Lubleski Węgiel KMŻ

      Przenosiny tego doświadczonego zawodnika do E-ligi nie były chyba dobrym pomysłem o czym Watti brutalnie przekonał się w trakcie sezonu. Średnia na poziomie 1,161 jest dużo poniżej jego oczekiwań więc na angaż w najwyższej klasie rozgrywkowej nie miał co liczyć. 
W Lublinie od kilku sezonów nie było tak dobrego obcokrajowa
w składzie więc z pewnością sprowadzenie go do koziego grodu jest dużym sukcesem Dariusza Sprawki. Davey już nie raz pokazał, że na 
I ligowym podwórku potrafi być jedna z wiodących postaci, tak też powinno być i w tym roku.

4. Daniel Jeleniewski z Lubelskiego Węgla KMŻ do GKM Grudziądz

      Daniel ma za sobą jeden z najlepszych sezonów w karierze, dobre występy w Szwecji a przede wszystkim w Polsce przełożyły się na duże zainteresowanie Jeleniewskim w tym okienku transferowym. Większość kibiców w Lublinie liczyła na pozostanie swojego wychowanka w klubie na kolejny sezon tak się jednak nie stało, Daniel zmienił środowisko i w najbliższym sezonie będzie jeździł na torze przy ulicy Hallera 4. 
W kuluarach mówi się, że przyczyną zmiany klubu przez Daniela jest konflikt z prezesem Lubelskiego Węgla KMŻ (sytuacja z składemoszczędnościowym w fazie Play-off więcej można przeczytać tutaj: http://www.sportowefakty.pl/zuzel/399192/jeleniewski-kuciapa-baran-i-miesiac-nie-zgadzaja-sie-z-karami-nie-mamy-sobie-nic ). Popularny Jeleń osiągnał w tym sezonie 3 średnią biego punktową w lidze, a gdyby nie kontuzja na początku sezonu miejsce to mogłoby być jeszcze wyższe. Wychowanek Lubelskiego Węgla KMŻ powinien być bardzo solidnym wzmocnieniem drużyny z Grudziądza w walce o awans do upragnionej elity.

5. Chris Harris z GKM Grudziądz do RKM Rybnik

      Anglik ma za sobą bardzo dobry sezon, zmiana środowiska na I-ligowego chyba dobrze wpłynela na Brytyjczyka. Sam nie rozumiem dlaczego Grudziądzanie zrezygnowali z jego usług po tak dobrym sezonie? Fakt, że w drugiej części sezonu nie punktował już tak solidnie ale wciąż był on jednym z liderów zespołu, o czym świadczy czwarta średnia w lidze. Bomber w przyszłym sezonie ścigał będzie się dla beniaminka z Rybnika, w barwach którego występował już w latach ubiegłych.

     


      Miało być pięć transferów jest pięć, jak do tej pory na rynku zostają jeszcze tacy zawodnicy jak Okoniewski, Ułamek, Walasek, Miśkowiak, Sówka, Nichols, T.H.Jonnason, Fredrik Lindgren dla których może zabraknąć miejsca w Ektralidze, jeśli się tak stanie i trafia do I ligi będą to na pewno duże hity transferowe!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz