sobota, 7 grudnia 2013

Kuciapa, Sówka, kto jeszcze ?

Jak będzie wyglądał skład Stali w sezonie 2014 ?Prezes PGE Marmy Rzeszów a w zasadzie może lepiej napisać ustępujący prezes Pani Marta Półtorak w tym roku stwierdziła, że skład zostanie ogłoszony 15 grudnia czyli bezpośrednio po zamknięciu okienka transferowego. Dlatego też kibice rzeszowskiej Stali muszą czekać bardzo długo na upragniony skład. W kontekście zespołu z Rzeszowa przewineła się cała masa zawodników a wśród nich m.in. Antonio Lindback, Fredrik Lindgren, Robert Miśkowiak, Cameron Woodward, Peter Klidemand, Tomasz Chrzanowski, Jakub Jamróg, Michał Szczepaniak, Bjarne Pedersen, Nicklas Porsing i wielu innych.
Według lokalnych mediów skład rzeszowskiej drużyny jest już skompletowany a rozmowy prowadzone są już tylko z Łukaszem Sówka i Grzegorzem Walaskiem.     O sytuacji z Walasem pisałem już w ostatnim poście i o tamtego czasu nic się w tej sprawie nie zmieniło, na łamach e-speedway na temat transferu Grześka wypowiedział się prezes Włókniarza Częstochowa Paweł Mizgalski „Jeżeli przedstawimy umowy gwarantujące zabezpieczenie jego ewentualnego kontraktu, to komisja licencyjna nie będzie miała nic przeciwko.” Co to oznacza? Będzie kasa będzie Walasek! Osobiście jednak skłaniałbym się ku temu, że zostanie w Rzeszowie! News'em jest natomiast to, że w następnym sezonie barw naszej drużyny nadal bronił będzie Łukasz Sówka. Mówi się o kontrakcie dwu letnim ale z tym poczekajmy już do 15 grudnia bo póki co nie jest to aż tak taki istotne, ważne że Sówkins zostaje z nami! Jestem bardzo ale to bardzo zadowolony z tego ruchu transferowego dlaczego? A no dlatego, że Łukasz jest jednym z moich ulubionych zawodników. Osobiście uważam, że w I-lidze stać go na regularne wyniki w granicach 8-10 punktów w każdym meczu, co bardzo ważne jest juniorem, który z powodzeniem może zstępować słabiej spisującego się seniora.
Łukasz Sówka w Rzeszowie na kolejny sezon!


Co z resztą zawodników, którzy reprezentowali nasz klub w tym sezonie? Nikt chyba nie miał wątpliwości, że z drużyny odejdzie Nicki Pedersen, który w następnym sezonie reprezentować będzie barwy Unii Leszno. Tak jak pisałem w ostatnim poście Jurica Pavlic w przyszłym sezonie jeździć będzie dla Sparty Wrocław, Chorwat został wczoraj oficjalnie przedstawiony na konferencji prasowej. Wszystko wzkazuje na to, że żurawiem w przyszłym sezonie nie będzie też Rafał Okoniewski, który bardzo mocno łączony jest z ekipą z Grudziądza, ciągle w walce pozostaje również Gdańsk. Wiek juniora skończył również Krecik, w pierwszym swoim sezonie w gronie seniorów ścigał będzie się dla II ligowego KSM-u Krosno. Jak podają sportowe fakty rzeszowski zarząd nie podjął żadnych rozmów z Dawidem Lampartem, dlatego Lampcio zdecydował się na przenosiny do drużny ze stolicy województwa lubelskiego(czyt. LW KMŻ). W klubie ważne kontrakty mają Marco Gaschka, Artur Cyło i Krystian Rempała. Jeżeli Pani Marta wymienia większość składu to kogo nowego zobaczymy przy Hetmańskiej? Embargo informacyjne jest w klubie konsekwentnie przestrzegane. Żużlowcy, którzy są wymieniani w kontekście startów w Rzeszowie, także o niczym nie chcą oficjalnie mówić. A więc kto?

          Żużlowcem, który niemal na 100% będzie jeździł w Rzeszowie jest Maciej Kuciapa.
Przejście tego zawodnika do Rzeszowa było niemal pewne po spadku foliowego teamu do I ligi. Maciek sam przyznał, że pierwszeństwo w prowadzeniu rozmów będzie miał Rzeszów a nie jego dotychczasowy klub (czyt. LW KMŻ ). Wszystkie znaki na ziemi i na niebie wzkazuję, że popularny „Mały” spędzi swój kolejny sezon w ukochanym zespole.
Kolejnym wychowankiem, który prawdopodobnie przywdzieje rzeszowski kewlar jest Paweł Miesiąc. Łełek w wywiadzie dla sportowych faktów powiedział, że w przyszłym sezonie nadal będzie ścigał się w I lidze ale nie będzie to drużyna z Lublina. Przyczyną zmiany barw klubowych w przypadku Pawła jest prawdopodobnie konflikt z Prezesem Sprawką ( ta sama sytuacja co Danielem Jeleniewskim o czym możemy przeczytać kilka postów niżej). Ciężko powiedzieć czy w przypadku zatrudnienia Pawła, mowa jest o regularnych startach czy raczej pełnieniu funkcji rezerwowego.
Robert Miśkowiak w tym momencie najbliżej jest drużyny z Lublina, w której barwach występował w sezonie 2012. Ostatnie doniesienie jednak wzkazują, że Robert powrócił do rozmów z Rzeszowem, trochę mnie to niepokoi bo jest to bardzo świeża informacja, mogąca sugerować zakończenie rozmów z Grzegorzem Walaskiem a w jego miejsce zakontraktowanie Miśka. Obym się mylił! Z drugiej jednak strony może to być jedynie podbijanie ceny w Lublinie.
Czy Łełek i Misiek w sezonie 2014 ponownie bedą
występowali w barwach tego samego klubu?


Jak pod znakiem powrotów to i znajdzie się miejsce dla Scotta Nichollsa.
Scotti jak do tej pory nie przedłużył kontraktu z GKM Grudziądz i ze słów Pana Fijałkowskiego wynika, że w najbliższych dniach tak się nie stanie bo piątym seniorem ma być Polak. Zanosi się więc na powrót HOT Scotta na Hetmańska 69, choć równie dobrze może to być kolejna nie potwierdzona informacja. Osobiście nie widzę tego transferu i mam nadzieję, że do niego nie dojdzie, Scotti pomimo iż jest solidnym ligowcem to ma już swoje lata i lepszy już chyba nie będzie. Jeśli mamy kontraktować zawodników jego pokroju to już chyba lepiej postawić na wychowanków.
Zawodnikiem, który ( ponoć) jest już w Rzeszowie jest Kenni Larsen, miał on odmówić dalszych rozmów z innymi klubami informując, że dogadał się już z Rzeszowem.
Nazwisko pewnie dla niektórych kibiców mało znane, szczególnie dla tych którzy nie interesowali się w tym sezonie zmaganiami w I lidze bądź Szwedzkiej Elitserien. Zawodnik w obu tych ligach osiągnął bardzo wysoką średnią biegową co pozwoliło mu uplasować się w gronie najlepszych zawodników tych rozgrywek. Moim zdaniem byłby to świetny transfer z kilku względów, przede wszystkim jest to zawodnik młody i perspektywiczny rokujące dobrze na na przyszłość. Duńczyk z roku na rok jeździ co raz lepiej i jeśli podtrzyma tę tendencję to w przyszłym sezonie będzie jednym z liderów, a w razie awansu zespołu do Ekstraligi, może okazać się strzałem w dziesiątkę. A, że inwestycja w młodych się opłaca przekonaliśmy się już nieraz. Miejmy nadzieję, że wyląduje u nas.
Kenni Larsen byłby dużym wzmocnieniem formacji seniorskiej.

Kolejnym żużlowcem łączonym z naszym klubem jest Nicolai Klindt. Duńczyk w tym sezonie startował w Sparcie Wrocław jednak w wyniku zatrudnienia 6 seniora przez Wrocławskich działaczy, musiał zacząć on szukać sobie nowego pracodawcy. Klindt łączony jest nie tylko z Rzeszowem, bardzo mocno zabiega również o niego Witold Skrzydlewski, większość źródeł wzkazuje jednak na to, że nie będzie on ścigał się dla Orła Łódź. Wielu kibiców w przypadku jego angażu do Stali wysyla go od razu na „ławkę rezerwowych”, nie chce mi się wierzyć żeby Duńczyk zmieniał środowisko na I-ligowe aby znowu pełnić rolę rezerwowego. Uważam, że jest zawodnikiem, który w 1 lidze może wykręcić średnią grubo ponad 2,0 więc transfer jak dla mnie na „plus”.
Wczoraj kiedy zacząłem pisać ten post byłem przekonany, że naprawdę mamy już skompletowaną drużynę i rozmowy prowadzone są już tylko z Grześkiem. Dzisiaj natomiast przeczytałem, że Thomas H. Jonasson jest nowym kandydatem do jazdy w Rzeszowie. THJ na łamach szwedzkiej prasy poinformował wczoraj, że nadal nie otrzymał zaległych pieniędzy od Gdańskiego klubu, szwed oświadczył również, że nie będzie w przyszłym sezonie jeździł dla klubu znad morza.
Czy Szwed wybierze Rzeszów ?
Najlepszy zawodnik I ligi w tym sezonie z pewnością przydałby się Stali i w razie niepowodzenia rozmów z Walaskiem to właśnie jego widziałbym w miejsce Grześka. Zamiana za Hot Scotta też byłaby świetnym ruchem.

Zbierając te wszystkie doniesienia do kupy, spróbuje przedstawić 3 wizje składu.

Pierwsza możliwa opcja z Grzegorzem Walaskiem:

 1. Maciej Kuciapa
 2. Scott Nicholls
 3. Nicolai Klindt
 4. Kenni Larsen
 5. Grzegorz Walasek
 6. Łukasz Sówka
 7. Artur Cyło/ Krystian Rempała/ Marco Gaschka
Rez. Paweł Miesiąc


Druga możliwa opcja w razie nieporozumienia się klubu z Grzegorzem Walaskiem:

 1. Maciej Kuciapa
 2. Scott Nicholls*
 3. Nicolai Klindt
 4. Kenni Larsen
 5. Miśkowiak lub Thomas H Jonasson
 6. Sówka
 7. Artur Cyło/ Krystian Rempała/ Marco Gaschka
Rez. Paweł Miesiąc
*w przypadku opcji z THJ w miejsce Scotta Nicholsa wpisujemy Pawła Miesiąca ( wymóg 2 polskich seniorów w składzie)

Opcja trzecia jest chyba najmniej prawdopodobna ale chyba najbardziej pożądana i to nie tylko przeze mnie:

 1. Thomas H. Jonasson
 2. Maciej Kuciapa
 3. Nicolai Klindt
 4. Kenni Larsen
 5. Grzegorz Walasek
 6. Łukasz Sówka
 7. Artur Cyło/ Krystian Rempała/ Marco Gaschka
Rez. Paweł Miesiąc

Takie obrazki chcemy w przyszłym sezonie oglądać jak najczęsciej !!


Według niektórych doniesień Rzeszowianie rozmawiają również z takim żużlowcami jak: Sebastian Ułamek, Joonas Davidsson, Bjarne Pedersen czy Vadim Tarasienko. Tych zawodników nie uwzględniłem, ponieważ według moich informacji wylądują w innych klubach i odpowiednio; Colgate w Gdańsku a pozostała trójka w Gnieźnie.

Takie są moje prognozy, a jak według Was będzie wyglądał skład Stali Rzeszów ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz