wtorek, 3 grudnia 2013

Giełda transferowa I ligi !!

W tym sezonie I liga może być bardzo emocjonująca, pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że będzie to świetny produkt rywalizujący z najwyższą klasą rozgrywkową. Po spadku trzech drużyn z Ekstraligi, ośmio zespołowa liga może być bardzo silna. Już teraz rysują się bardzo silne składy, chociażby w Rybniku, Lublinie, Łodzi, Bydgoszczy a przede wszystkim w Grudziądzu. Wydaję mi się, że liga będzie bardzo wyrównana, że każdy będzie mógł wygrać z każdym.
Na dzień dzisiejszy nic albo prawie nic nie wiadomo na temat składu Rzeszowa i Gniezna, w mojej Stali dzieje się nie wiele, ponieważ skład ogłoszony ma być dopiero po 15 grudnia, a wszystkie rozmowy odbywają się za zamkniętymi drzwiami i nikt z klubu nie piśnie ani słowa. Pojawiło się wiele nazwisk w kontekście Rzeszowa ale są to głównie spekulacje, bądź przyporządkowywanie zawodnika drogą eliminacji a ,że zawodników na rynku nie jest już tak wielu to na pewno coś się sprawdzi. Gniezno natomiast ma potężne długi, bądź co bądź chodzą ploty, że mogą nawet nie wystartować, czy tak będzie? Zobaczymy, ja osobiście trzymam kciuki za Gniezno i za to, że zbudują skład, który będzie mógł powalczyć w I lidze. Beniaminek wzmocnił się takimi zawodnikami jak Harris, Stachyra, Szczepaniak, North i Bubel na juniorce, skład wygląda całkiem ciekawie i myślę, że może powalczyć nawet o pierwszą czwórkę, z drugiej jednak strony zdaję sobię sprawę, że niemal cała ósemka będzie mogła powalczyć o PO. Długopisy jak zawsze solidnie, wzmocnione w tym sezonie nieobliczalnym Rory Schleinem mogą być także bardzo groźni. W Lublinie ustabilizowana sytuacja finansowa pozwala na zbudowanie całkiem przyzwoitego składu, już teraz w drużynie są Davy Watt, Cameron Woodword i Andriej Kudriaszow a bliski podpisania kontraktu jest uwielbiany przez lubelskich kibiców Robert Miśkowiak, w drużynie znad Bystrzycy może znaleźć się również Dawid Lampart. Przy tak solidnych grajkach w następnym roku w Lublinie może być bardzo ciekawie. W Łodzi po odejściu do Częstochowy Petera Kildemanda, Prezes Skrzydlewski przygotował w zamian prawdziwą bombę transferową w postaci Antonio Lindbacka, do tego ekipę Orła zasili solidni krajowi liderzy Mariusz Puszakowski i Tomasz Chrzanowski, liderować ma również australijski nabytek Jason Doyle. Nowy trener Lech Kędziora jeśli wszystko dobrze poukłada to Orzeł może ukąsić nie jednego potentata do awansu.  
W Bydgoszczy chcą objechać sezon tanim kosztem ok. 1,8 mln zł, do spłaty maja aż 3 mln zł kredytu stąd taka oszczędność jednego z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce. Na początku nie wyglądało to wszystko zbyt dobrze ale wszystko zaczyna nabierać barw, pojawiły się już pierwsze kontrakty; w klubie zostaje Hans Andersen, Michał Szczepaniak blisko finalizacji jest natomiast Robert Kościecha i Mikołaj Curyło. Nowe twarze to Denis Anderson, Patrick Hougard. Najlepszy junior bydgoski był bliski porozumienia się z Unibaxem ale na tę chwilę bliżej mu chyba do rodzimego zespołu. Jeśli wszystko by się ułożyło tak jak napisałem to Gryfy z takim składem były by jednym z potentatów do awansu a nie jak niektórzy mówili, że przy ogromnych długach mogą co najwyżej zbudować skład walczący o utrzymanie się w lidze. Na koniec zostawiłem sobie drużynę, której skład na chwilę obecną tj. 2 grudnia 2013 na godzine 23:08 wygląda najbardziej solidnie, mowa tu oczywiście o Grudziądzu. Juz teraz mają w swoich szeregach Daniela Nermarka, Daniela Jeleniewskiego, Norbera Kośiuch i Adrieja Karpowa a jeśli potwierdzą się spekulacje i do drożyny dołączy Rafał Okoniewski to w drużynie z nas Wisły możemy mieć taki mały I ligowy dream team. Jedynym mankamentem może być brak solidnych juniorów ale myślę, że i o tym Pan Fijałkowski pomyśli bo sam Rujner nie jest gwarantem solidnych zdobyczy punktowych.

Po krótkim przedstawieniu sytuacji w poszczególnych klubach, chciałem przedstawić Wam mała tabele przedstawiająca sytuacje transferową poszczególnych klubów. Tabele podzieliłem na trzy części, zawodnicy, którzy przedłużyli kontrakty ze swoimi dotychczasowymi pracodawcami, bądź mają ważne kontrakty znajdują się w pierwszej kolumnie. Kolejna kolumna przedstawia nowych zawodników, w ostatniej natomiast znajdują się żużlowcy, którzy pozostają w kręgu zainteresowań klubów.


STAL RZESZÓW


ZOSTAJĄ
PRZYSZLI
MOGĄ PRZYJŚĆ
Grzegorz Walasek* Maciej Kuciapa Paweł Miesiąc
Jurica Pavlic*

Kenni Larsen
Rafał Okoniewski*

Nicolai Klindt
Marco Gaschka

Scott Nicholls
Krystian Rempała

Fredrik Lingren
Sebastian Ułamek
Robert Miśkowiak
Łukasz Sówka
*Zawodnicy mają ważne kontrakty, ale dostali wolną rękę w poszukiwaniu pracodawcy i jeśli go znajdą będę mogli odejść.

POLONIA BYDGOSZCZ

ZOSTAJĄ PRZYSZLI MOGĄ PRZYJŚĆ
Hans Andersen Patrick Hougaard Robert Kościecha
Mateusz Szczepaniak Dennis Anderson

Karol JóźwikBartosz BietrackiMikołaj CuryłoSzymon Woźniak**Jest opcja wypożyczenia zawodnika do innego klubu

LECHMA START GNIEZNO
ZOSTAJĄ
PRZYCHODZĄ
MOGĄ PRZYJŚĆ
Damian Adamczak


Oskar Fajfer
Adrian Gała


Bjarne Pedersen
Vadim Tarasienko


GKM GRUDZIĄDZ

ZOSTAJĄ
PRZYCHODZĄ
MOGĄ PRZYJŚĆ
Andrij Karpow Daniel Nermark Rafał Okoniewski
Norbert Kościuch Daniel Jeleniewski Scott Nicholls
Denis Niedzielski

Ales Dryml
Mateusz Rujner

Sebastian Ułamek
Karol Szychowski

Robert Miśkowiak

LOKOMOTIV DAUGAVPILS

ZOSTAJĄ
PRZYCHODZĄ
MOGĄ PRZYJŚĆ
Maksim Bogdanovs Rory Schlein Vadim Tarasienko
Vjačeslavs GieruckisJoonas KylmakörpiKjastas PoudžuksAndriej LebiedievAndriej KowalczukIwan PlaszkowSimon Gustafsson
LUBELSKI WĘGIEL KMŻ
ZOSTAJĄ
PRZYCHODZĄ
MOGĄ PRZYJŚĆ
Andriej Kudriaszow
Davey Watt
Robert Miśkowiak
Oskar Bober
Dawid Lampart
Sebastian Ułamek
Cameron Woodward


Karol Baran
ORZEŁ ŁÓDŹ

ZOSTAJĄ
PRZYCHODZĄ
MOGĄ PRZYJŚĆ
Rene Bach Antonio Lindback Jakub Jamróg


Mariusz Puszakowski Magnus Zetterström


Jason Doyle Nicolai Klindt


Mathias SchultzNike LunnaTomasz Chrzanowski


RKM RYBNIK

ZOSTAJĄ
PRZYCHODZĄ
MOGĄ PRZYJŚĆ
Lewis Bridger Chris Harris

Roman Chromik Dawid Stachyra

Kacper Woryna Michał Szczepaniak

Kamil Wieczorek Dakota North

Vaclav Milik Marcin Bubel


Zestawienie to powstało w oparciu o róźne źródła ( fora internetowe, prasę, portale sportowe itd), tabelki będą wmiare możliwości aktualizowane na bieżąco, tematem transferów Stali  szerzej zajmę się w osobnym poście. Zapraszam do dyskusji w komentarzach. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz